Informacje do sprawdzenia: Różnice pomiędzy wersjami

Z FraczakWiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Linia 20: Linia 20:
 
końca życia. Kacper Werner jako naczelnik poczty w Rybiennikach, a ojciec  
 
końca życia. Kacper Werner jako naczelnik poczty w Rybiennikach, a ojciec  
 
mój w Nowym Dworze, a potem w Żyrardowie"'' - O obu przyjaciołach byc może  
 
mój w Nowym Dworze, a potem w Żyrardowie"'' - O obu przyjaciołach byc może  
znajdują się dane w świeżo wydanej książce: ''Suma Tomasz Słownik biograficzny urzędników pocztowych w  
+
znajdują się dane w świeżo wydanej książce:  
Królestwie Polskim 1815-1871, DiG, Warszawa 2006''.
+
Suma Tomasz ''Słownik biograficzny urzędników pocztowych w Królestwie Polskim'',
 +
1815-1871, DiG, Warszawa 2006.
  
 
4) Co do autora, to choć w Tomaszowie znajduje się ulica jego imienia (tak twierdziła Babcia)  
 
4) Co do autora, to choć w Tomaszowie znajduje się ulica jego imienia (tak twierdziła Babcia)  

Wersja z 03:24, 14 lut 2006

1) "rodziny szlacheckiej herbu Poraj, osiadłej od wieków w ziemi sieradzkiej i kaliskiej, dość znanej i średnio zamożnej" - bogate dane o rodzinie Biernackich w Wielkopolsce znajdują się tutaj. Są tam równiez przygotowane drzewa genealigiczne por. np tutaj, ale wiele "gałęzi jest niedokończonych a wśród istniejacych nie znalazłem Mateusza, który mógł brac udział w powstaniu listopadowym po amnestii mieszkal w Warszawie i pracował jako archiwista w Kancelarii Akt Dawnych,a zmarł tuz przed powstaniem styczniowym

2) "mającej wśród swoich antenatów dwóch senatorów" - być może ci z okresu Sejmu Wielkiego patrz tutaj, lub urzędujacy w 1720 r. Kasztelan rozprzyński Władysław Biernacki h. Poraj-nominowany 5 I 1717 r.

3) Co do Władysława (ojca autora) to po powstaniu styczniowym został ze swym przyjaciele przewieziony do "do Warszawy w wozie naładowanym warzywami – gdzie chcąc uniknąć obowiązującej branki do wojska, od której wolni byli tylko urzędnicy, przez protekcję znajomego dziadków dostali się na pocztę i w tym urzędzie pracowali już do końca życia. Kacper Werner jako naczelnik poczty w Rybiennikach, a ojciec mój w Nowym Dworze, a potem w Żyrardowie" - O obu przyjaciołach byc może znajdują się dane w świeżo wydanej książce: Suma Tomasz Słownik biograficzny urzędników pocztowych w Królestwie Polskim, 1815-1871, DiG, Warszawa 2006.

4) Co do autora, to choć w Tomaszowie znajduje się ulica jego imienia (tak twierdziła Babcia) to brak jest informacji - byc może znajdują się w wydanym przez Muzeum w Tomaszowie "Tomaszowskim Słowniku Biograficzny" zawierającym biogramy zasłużonych wybitnych osobowości związanych z Tomaszowem, np. : urzędników państwowych, działaczy społecznych i kulturalnych.