Dziennik poszukiwań: Różnice pomiędzy wersjami

Z FraczakWiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Linia 2: Linia 2:
  
 
                       [[Specjalna:Recentchanges|'''Historię zmian, w tym też na bieżąco wprowadzane zmiany, można obserwować tutaj''']]
 
                       [[Specjalna:Recentchanges|'''Historię zmian, w tym też na bieżąco wprowadzane zmiany, można obserwować tutaj''']]
 +
 +
 +
'''12.03.2015'''
 +
 +
Sieradz 1879
 +
Michał Jarmicki, bray
 +
Przetłumaczone przez Tatę zapiski z księgo parafialnej Sieradza i informacjami o rodzicach [[Michał Jarmicki|Michała Jarmickiego]], którzy jak widać myli mieszczanami (dziadek Michał Biernacki pisał obywatelami) miasta Kalisza. zamieszcza tez pozostałe metryki moze ktoś znadzie na naszej stronie swoich przodków. Mamy przecież [[Lista osób]] niezwiazanych z rodziną, którzy przewijaja się w naszej historii.
 +
 +
 +
Sieradz
 +
Akt 83
 +
Działo się w mieście Sieradzu siódmego / dziewiętnastego kwietnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego dziewiątego roku  o ósmej rano. Stawił się Michał Radecki lat trzydzieści cztery i Franciszek Żywicki lat trzydzieści dwa, obaj szewcy z Sieradza i oświadczyli że piątego / siedemnastego kwietnia bieżącego roku o piątej po południu umarła w Sieradzu Antonina Janas żona urzędnika, lat dziewiętnastu urodzona i zamieszkała w Sieradzu córka Franciszka i Antoniny z Zalewskich małżonków Żywickich? robotników mieszkających w Sieradzu zostawiła po sobie owdowiałego męża Walentego. Po naocznym zaświadczeniu o śmierci Antoniny Janas akt ten obecnym analfabetom przeczytany myśmy tylko podpisali. Przeor (proboszcz?) parafii Sieradzkiej  utrzymującej miejskie akta. -
 +
Ksiądz ,,,,, Wikariusz Sieradzkiej Parafii(?)
 +
 +
Sieradz
 +
Akt 84
 +
Działo się w mieście Sieradzu siódmego / dziewiętnastego kwietnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego dziewiątego roku o dziewiątej rano. Stawił się Paweł Szymański lat pięćdziesiąt siedem i Józef Szypcak lat pięćdziesiąt sześć obaj urzędnicy kościelni z Sieradza i oświadczyli że trzeciego / piętnastego  kwietnia bieżącego roku o siódmej rano umarł w Sieradzu ksiądz ''[[Michał Jarmicki]]'' Dziekan i Przeor parafii sieradzkiej lat sześćdziesiąt trzy urodzony w mieście Kaliszu mieszkający w Sieradzu syn nieżyjących ''Szymona i Marianny Jgnaszewskich?'' małżonków Jarmickich mieszczan.  Po naocznym zaświadczeniu o śmierci księdza Michała Jarmickiego akt ten obecnym analfabetom przeczytany myśmy tylko podpisali. Przeor Sieradzkiej Parafii.
 +
Ksiądz ,,,,, Wikariusz Sieradzkiej Parafii(?)
 +
 +
Sieradz
 +
Akt 85
 +
Działo się w mieście Sieradzu siódmego / dziewiętnastego kwietnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego dziewiątego roku o siódmej po południu. Stawił się Łukasz Flinkowski? młynarz lat trzydziestu pięciu i Józef Mazurowski stolarz lat trzydziestu obaj z Sieradza i oświadczyli że piątego / siedemnastego kwietnia bieżącego roku o dziesiątej wieczorem umarła w Sieradzu Rozalia  Kralinska dziecko jednoletnie urodzona w Sieradzu córka Adama i Franciszki z Czajkoskich małżonków Kralinskich szewców z Sieradza. Po naocznym zaświadczeniu o śmierci Rozalii Kralinskiej akt ten obecnym analfabetom przeczytany myśmy tylko podpisali.
 +
Przeor Sieradzkiej Parafii utrzymującej akta miejskie.
 +
Ksiądz ,,,,, Wikariusz Sieradzkiej Parafii(?)
 +
 +
 +
Kłocko
 +
Akt 86
 +
Działo się w mieście Sieradzu dziewiątego / dwudziestego pierwszego kwietnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego dziewiątego roku o jedenastej rano. Stawił się Wincenty ,,,, lat dwadzieścia osiem i Paweł Kłobuch lat czterdzieści obaj rolnicy z Kłocka i oświadczyli że szóstego / dziewiętnastego kwietnia bieżącego roku o siódmej rano umarł w Kłocku Marcin Tadej rolnik lat siedemdziesiąt pięć urodzony i zamieszkały w Kłocku syn nieżyjących rodziców o imionach nieznanych zostawił po sobie owdowiałą żonę Antoninę z Krysaków. Po naocznym zaświadczeniu o śmierci Marcina Tadej akt ten obecnym analfabetom przeczytany myśmy tylko podpisali.
 +
Przeor Sieradzkiej Parafii utrzymującej akta miejskie.
 +
Ksiądz ,,,,, Wikariusz Sieradzkiej Parafii(?)
 +
 +
  
 
'''2.03.2015'''
 
'''2.03.2015'''

Wersja z 14:45, 12 mar 2015


                     Historię zmian, w tym też na bieżąco wprowadzane zmiany, można obserwować tutaj


12.03.2015

Sieradz 1879 Michał Jarmicki, bray Przetłumaczone przez Tatę zapiski z księgo parafialnej Sieradza i informacjami o rodzicach Michała Jarmickiego, którzy jak widać myli mieszczanami (dziadek Michał Biernacki pisał obywatelami) miasta Kalisza. zamieszcza tez pozostałe metryki moze ktoś znadzie na naszej stronie swoich przodków. Mamy przecież Lista osób niezwiazanych z rodziną, którzy przewijaja się w naszej historii.


Sieradz Akt 83 Działo się w mieście Sieradzu siódmego / dziewiętnastego kwietnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego dziewiątego roku o ósmej rano. Stawił się Michał Radecki lat trzydzieści cztery i Franciszek Żywicki lat trzydzieści dwa, obaj szewcy z Sieradza i oświadczyli że piątego / siedemnastego kwietnia bieżącego roku o piątej po południu umarła w Sieradzu Antonina Janas żona urzędnika, lat dziewiętnastu urodzona i zamieszkała w Sieradzu córka Franciszka i Antoniny z Zalewskich małżonków Żywickich? robotników mieszkających w Sieradzu zostawiła po sobie owdowiałego męża Walentego. Po naocznym zaświadczeniu o śmierci Antoniny Janas akt ten obecnym analfabetom przeczytany myśmy tylko podpisali. Przeor (proboszcz?) parafii Sieradzkiej utrzymującej miejskie akta. - Ksiądz ,,,,, Wikariusz Sieradzkiej Parafii(?)

Sieradz Akt 84 Działo się w mieście Sieradzu siódmego / dziewiętnastego kwietnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego dziewiątego roku o dziewiątej rano. Stawił się Paweł Szymański lat pięćdziesiąt siedem i Józef Szypcak lat pięćdziesiąt sześć obaj urzędnicy kościelni z Sieradza i oświadczyli że trzeciego / piętnastego kwietnia bieżącego roku o siódmej rano umarł w Sieradzu ksiądz Michał Jarmicki Dziekan i Przeor parafii sieradzkiej lat sześćdziesiąt trzy urodzony w mieście Kaliszu mieszkający w Sieradzu syn nieżyjących Szymona i Marianny Jgnaszewskich? małżonków Jarmickich mieszczan. Po naocznym zaświadczeniu o śmierci księdza Michała Jarmickiego akt ten obecnym analfabetom przeczytany myśmy tylko podpisali. Przeor Sieradzkiej Parafii. Ksiądz ,,,,, Wikariusz Sieradzkiej Parafii(?)

Sieradz Akt 85 Działo się w mieście Sieradzu siódmego / dziewiętnastego kwietnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego dziewiątego roku o siódmej po południu. Stawił się Łukasz Flinkowski? młynarz lat trzydziestu pięciu i Józef Mazurowski stolarz lat trzydziestu obaj z Sieradza i oświadczyli że piątego / siedemnastego kwietnia bieżącego roku o dziesiątej wieczorem umarła w Sieradzu Rozalia Kralinska dziecko jednoletnie urodzona w Sieradzu córka Adama i Franciszki z Czajkoskich małżonków Kralinskich szewców z Sieradza. Po naocznym zaświadczeniu o śmierci Rozalii Kralinskiej akt ten obecnym analfabetom przeczytany myśmy tylko podpisali. Przeor Sieradzkiej Parafii utrzymującej akta miejskie. Ksiądz ,,,,, Wikariusz Sieradzkiej Parafii(?)


Kłocko Akt 86 Działo się w mieście Sieradzu dziewiątego / dwudziestego pierwszego kwietnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego dziewiątego roku o jedenastej rano. Stawił się Wincenty ,,,, lat dwadzieścia osiem i Paweł Kłobuch lat czterdzieści obaj rolnicy z Kłocka i oświadczyli że szóstego / dziewiętnastego kwietnia bieżącego roku o siódmej rano umarł w Kłocku Marcin Tadej rolnik lat siedemdziesiąt pięć urodzony i zamieszkały w Kłocku syn nieżyjących rodziców o imionach nieznanych zostawił po sobie owdowiałą żonę Antoninę z Krysaków. Po naocznym zaświadczeniu o śmierci Marcina Tadej akt ten obecnym analfabetom przeczytany myśmy tylko podpisali. Przeor Sieradzkiej Parafii utrzymującej akta miejskie. Ksiądz ,,,,, Wikariusz Sieradzkiej Parafii(?)


2.03.2015 Dzięki odkryciu Taty (przy tłumaczeniu metryki ślubu brata Władysława Biernackiego) ze pra-dziadek był w 1873 pracownikiem poczty w Radzyminie, trafiłem na informacje o tym, że był świadkiem w procesie o otrucie strychniną Heliodora Krajewskiego przez Władysława Ostrowskiego, którego sąd po trzech latach więżienia oczyścił z zarzutów.A tu zeznania za Gazeta Sądowa Warszawska 11 (23) grudnia 1876

Zeznanie.png


1.03.2015

 FraczakWikiMaps


28.02.2015

Wypad do Radzymina

Radzymin1.JPG


22.02.2015

Dzieki Dawny Żelechów informacje,iż "Rocznik Urzędowy Obejmujący Spis Naczelnych Władz Cesarstwa oraz Wszystkich Władz i Urzędników Królestwa Polskiego na rok 1856" podaje, że Aleksander Kowalewski jest podpisarzem sądu pokoju w Żelechowie. Musiał nim zostać w latach 1855-1856. Wg podobnego rocznika, ale z roku 1854 funkcję podpisarza piastuje Jan Malinowski (nie mam wydania z 1855 r.). Ponadto, na cmentarzu parafialnym w Żelechowie, w pobliżu kaplicy Ordęgów, znajduje się grobowiec Marii i Zosi Kowalewskich.


21.02.2015

Władysław Biernacki i Franciszka Kowalewska wzieli ślub w Radzyminie w 1878 - są akta, ale nie wirtulanie, i jest akt zgonu 1898 Aleksandra Kowalewskiego syna Teofila i... Dominiki w Żelechowie. Nic pewnego :-)

Dziś w Żelechowie... IMGP4629.JPG


18.02.2015

Leokadia Franciszka miała ponoć czworo dzieci: Maria Barbara Aleksandra, Wanda, Władysław Aleksander i Regina Franciszka

17.02.2015

Grób Zenona Pileckiego jest na cmentarzu w Białymstoku cyrylicą

14.02.2015 Dzięki http://www.myheritage.pl znamy chyba siostrę Władysława. To Leokadia Franciszka Rudnicka (zd. Biernacka), która wyszła za Aleksandra Ignacego Rudnickiego. Z tego też wynika, iż Władysław był Władysław Aleksander

13.02.2015

Córka Józefa i Marianny była Marianna Klara Biernacka ur. 1885 w Warszawie


Mkb.png


12.02.2015

Wszystko wskazuje, że mamy przełom.

Oto chyba mamy informację o bracie Władysława. To najprawdopodobniej Józef Roman Walerian Biernacki, który w 1874 wziął ślub z Marianną (rodzice Lorenc Kugler i Tekla Stolarska) w Warszawie w Kościele Wszystkich Świętych. Skan dokumenty jest na stronie Geneteki



Dziennik poszukiwań archiwum3

Dziennik poszukiwań archiwum2

Dziennik poszukiwań archiwum